Hakkımızda

2000 yılında inşaat firması olarak kurulan Loper Sağlık Group, 2020 yılına kadar faaliyetlerine bu sektörde devam etmiştir. 2020 yılında sağlık sektörüne giriş yapan firmamız ‘Önce insan sağlığı’ ilkesiyle hareket ederek bu alanda kendisine sağlam bir yer edinmiştir. Loper Sağlık Group 2000 yılından itibaren inşaat, hizmet, sağlık ve turizm sektörlerinde yoluna devam etmektedir.

Kaliteli hizmeti ve güvenilir yapısıyla sağlık sektöründe kendisini kabul ettiren Loper Sağlık Group, bugün alanında kendisini ispatlamış saygın firmaların dağıtım ve pazarlama organizasyonunu yürütmektedir.
Uzman olduğumuz spesifik çalışma alanımızda Türkiye’nin en kapsamlı üretim yelpazesine sahip firması ve pazar lideri konumundayız. Yerli sermaye ve üretimin vermiş olduğu güçle ülkemizin sağlık alanındaki dışa bağımlılığını azaltmasına katkı sağlıyor, teknoloji transferi noktasında önemli adımlar atıyoruz.

Ülkemizdeki bu başarı hikayemizin yenilerini artık dünyanın bir çok ülkesinde yazıyor, Türkiye’mizin katma değeri yüksek ürün ihracatına katkı sağlamanın haklı sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Bu özel sağlık alanında dünyanın sayılı üreticilerinden biri konumundayız ve “Türkiye” markasının değerini dünyanın her köşesinde artırmak için genç ve dinamik ekibimizle var gücümüzle çalışıyoruz.
Kurulduğu günden bugüne Loper Sağlık Group, geçmişinden ve geleneklerinden aldığı güç ve tecrübe ile, kendisini bugünlere getiren ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalarak sürekli büyümüş, inşaat firması olarak başladığı yürüyüşüne bugün hizmet, sağlık ve turizm sektörlerini de ekleyerek yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

Founded in 2000 as a construction company, Loper Health Group continued its activities in this sector until 2020. Our company, which entered the health sector in 2020, has gained a solid place in this field by acting with the principle of “human health first”. Loper Health Group has been continuing its way in the construction, service, health and tourism sectors since 2000.
Loper Health Group, which has made itself accepted in the health sector with its quality service and reliable structure, today carries out the distribution and marketing organization of reputable companies that have proven themselves in their field.
We are the company and the market leader with the most comprehensive production range in Turkey in our specific field of expertise. With the strength of domestic capital and production, we contribute to the reduction of our country’s dependence on foreign health in the field of health, and we take important steps at the point of technology transfer.

We are now writing new success stories in our country in many countries of the world, and we are experiencing the justified joy and pride of contributing to Turkey’s high value-added product exports. We are one of the few manufacturers in the world in this special healthcare field and we are working hard with our young and dynamic team to increase the value of the “Turkey” brand in every corner of the world.
Since the day it was founded, Loper Health Group has grown continuously by adhering to the principles that brought it to today, with the strength and experience it has gained from its past and traditions, and continues its path with firm steps by adding the service, health and tourism sectors to its walk that it started as a construction company.

image
Loper Sağlık

Bayilik Formu

  image
  image
  Phone
  Messenger
  WhatsApp
  Messenger
  WhatsApp
  Phone